Laat de foto hier los om te uploaden
Uploaden van foto hier niet mogelijk
Inschrijven

Hoe pak ik het daten aan als 'oudere' weduwe?

28/07/2025 DatingCoach Irma
ZOMERVRAGEN

twee zwanen als symbool voor liefde
In de zomermaanden juli en augustus beantwoordt DatingCoach Irma iedere week een vraag van een van onze e-Matchers. Vandaag de vraag van M. Zij is 71 jaar oud en al tien jaar weduwe. Ze heeft in die tijd wel een relatie gehad, maar nu weer iemand vinden is erg lastig. Ze vraagt zich af hoe ze dat het beste aan kan pakken. Heb jij ook een vraag voor Irma? Laat deze dan achter door op de 'reageer-knop' te klikken onderaan dit bericht!

Ik ben al tien jaar weduwe en ben 71 jaar. Één relatie heb ik al gehad, maar, het is heel moeilijk om nog iemand te vinden. Ik sta er voor open, want alleen is maar alleen. Hoe pak ik het het beste aan?
- M


Proberen weer geluk te vinden
Beste M,
Ergens is het heel goed dat je na het verlies van je man al een relatie hebt gehad. Mensen komen namelijk soms in een emotionele achtbaan terecht als ze deze grote stap zetten. Ten onrechte voelen weduwen en weduwnaars zich vaak schuldig als je iemand anders leuk gaan vinden en vervolgens voelt het nog niet zo vertrouwd aan als het leven met je overleden partner. Met hem (of haar) heb je alles opgebouwd, verschillende levensfases door lopen en gehoopt om samen oud te worden wat helaas niet gebeurd is.

Ik ben het helemaal met je eens dat alleen maar alleen is en het is wellicht een schrale troost om te weten wanneer je een goed huwelijk achter de rug hebt, je tweede huwelijk vaak eveneens gelukkig wordt. Je hebt al laten zien dat je goed met iemand kunt samenleven en wie weet wat je niet samen allemaal hebt meegemaakt.

Je hebt al laten zien dat je goed met iemand kunt samenleven en wie weet wat je niet samen allemaal hebt meegemaakt.

Geen vergelijking met overleden partner
Het is belangrijk om niet steeds de nieuwe partner met je overleden man te vergelijken. Elk mens is immers anders en daardoor is elke relatie ook anders. De nieuwe partner mist misschien een paar eigenschappen die je bij je overleden man heel aantrekkelijk vond maar heeft wellicht andere leuke eigenschappen.

Je komt in een hele andere wereld met een andere man. Natuurlijk zal elke man (of vrouw) begrip hebben voor het feit dat je af en toe iets over je overleden man zegt, maar laat dit niet te vaak het hoofdonderwerp worden. Niemand wil het gevoel hebben een vervanger te zijn en niemand is te vervangen maar elk mens is een uniek individu.

Het helpt soms ook om met lotgenoten te praten over je situatie. Zij zullen soortgelijke ervaringen hebben gehad en kunnen jou wellicht ook tips geven.

Durf te genieten!
Durf ook volop te genieten van je nieuwe relatie. Wellicht ben je jarenlang een liefdevolle verzorgster van je man geweest en is het wennen om opnieuw de liefde te vinden, maar grijp je nieuwe kansen aan. Het helpt soms ook om met lotgenoten te praten over je situatie. Zij zullen soortgelijke ervaringen hebben gehad en kunnen jou wellicht ook tips geven.

Sommige mensen prefereren na een lang gelukkig huwelijk om alleen te blijven, en sommige mensen krijgen een nieuwe partner, beide keuzes zijn de juiste keuze. Ik wens jou veel liefdesgeluk toe en dat je alsnog met iemand heel oud mag worden.


Reacties

"Bovenstaande beschouwing valt onder de categorie algemeen en ongevraagd advies aan weduwen en weduwnaars en is helaas niet het antwoord op de vraag die ze stelt."
- Jennike

"Beste M,

Mijn tip: Beperk je zoektocht tot weduwnaars die ook kunnen terugkijken
op een mooi en gelukkig huwelijk.
Met zo'n partner deel je nieuwe geluksmomenten en verdriet want rouw gaat nooit over. Je spreekt dezelfde taal.
Jij en hij begrijpen waarom emoties je plotseling naar de keel kunnen grijpen. Dat kan komen door muziek, een herinnering, geur etc.

Wees duidelijk in wat je zoekt, met een LAT-relatie kan je makkelijker je bestaande sociale netwerk aanhouden en je eigen huis.
Je nieuwe partner is waarschijnlijk ca. 75 jr. oud en heeft tenslotte niet het eeuwige leven.

Elkaar ontdekken is voor ouderen op het datingpad een spannende speurtocht, gebruik je zintuigen en laat je gevoelens soms gewoon hun gang gaan.
Het hoort bij de ontdekkingsreis naar elkaars hart.

Succes met je zoektocht."

- kayak

"Zo jammer als zelfs een coach een vraag niet goed kan lezen. Ben zelf ook weduwe en dit antwoord wekt aardig wat ergernis op i.p.v. goeie tips."
- MJ

"Eens met Jennike. De vraag was Hoe pak ik het aan? Volgens mij is het antwoord simpel want er is niet zo veel verschil met iemand die om een andere reden alleenstaand is. Ook een weduwe moet veel berichten sturen, zich openstellen etc etc.

Wat mij treft is de opmerking wanneer je een goed huwelijk achter de rug hebt, je tweede huwelijk vaak eveneens gelukkig wordt.
Het klinkt logisch en is denk ik ook wel waar. Maar is het andersom ook zo? Is een slecht eerste huwelijk een voorbode voor een tweede mislukking? Net zo als kinderen van gescheiden ouders vaak zelf ook gaan scheiden. Op grond van veel voorbeelden om mij heen, vrees ik dat het waar is. Wat denken jullie?"

- Roza26
uitsluiten?
Die kan jou dan niet meer zien of benaderen.
annuleren
annuleren
annuleren
Controleer je gegevens
Naam
:
Woonplaats
:
Rekeningnr.
:
Je geeft Focus Internet BV opdracht tot automatische incasso van 21,95 per maand. Controleer de bestelling voor je verder gaat. Na betaling gaat het lidmaatschap direct in. Klik hier voor de algemene voorwaarden.
annuleren
Anoniem zoeken
Anderen zien niet dat jij hun profiel bekeken hebt. Is alleen beschikbaar voor betalende leden
annuleren
Sorteren
Deze optie is alleen beschikbaar voor betalende leden
annuleren
Reactiefilter
Bepaal zelf wie er op jouw profiel mogen reageren. Alleen beschikbaar voor Premium members
annuleren
Titel
Tekst tekst tekst tekst tekst tekst